Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.

-19%

100% Arašidové maslo s kokosom 340 g - GymBeam

Obľúbené
Kód produktu: gamsk33A8123
✅ 100% prírodné arašidové maslo
✅ Neobsahuje soľ ani palmový olej
✅ Obsahuje až 26% prírodných bielkovín
✅ Obsahuje zdravé tuky
✅ Má vysoký obsah vitamínov a minerálov
✅ Obsahuje vlákninu
✅ Má výbornú chuť a jemnú konzistenciu
✅ Vhodné na priamu konzumáciu alebo aj varenie a pečenie
✅ Vhodné aj do diéty
✅ Ideálne na raňajky alebo desiatu
Dostupnosť:

Skladom

Doručenie od 2,90 €

3,95 € 4,90 €

Porovnať

100% Arašidové maslo s kokosom 340 g - GymBeam

Arašidové maslo s kokosom si vás získa krémovou konzistenciou a príjemnou chuťou kokosu a arašidov. Je prirodzeným zdrojom sacharidov, bielkovín a hlavne zdravých tukov, ktoré sú zárukou kvalitného občerstvenia. Toto maslo je vyrobené z kvalitných arašidov, strúhaného kokosu a je ochutené zdravým medom. Neobsahuje žiadne chemické látky a prísady - je to zdravý a prírodný produkt, ktorý je skvelou voľbou pre každého, kto potrebuje zvýšiť dennú dávku zdravých tukov.

Arašidové maslo je v podstate nespracovaná potravina, pretože sa vyrába mixovaním 100% arašidov. Tie sa miešajú dovtedy, kým z nich nevznikne maslo. Následne je ochutené strúhaným kokosom a medom. Existuje viacero výrobcov, ktorí doň pridávajú soľ, palmový olej alebo iné neprospešné látky, avšak arašidové maslo od GymBeam také nie je. Je to značne „vyvážený“ zdroj energie v zmysle, že dodáva organizmu všetky tri makronutrienty (sacharidy, bielkoviny a zdravé tuky). Navyše, má jemnú a lahodnú chuť, ktorá sa rozplýva na jazyku!

Výhody arašidového masla

 • 100% prírodné arašidové maslo
 • neobsahuje soľ ani palmový olej
 • obsahuje až 26% prírodných bielkovín
 • obsahuje zdravé tuky
 • má vysoký obsah vitamínov a minerálov
 • obsahuje vlákninu
 • má výbornú chuť a jemnú konzistenciu
 • vhodné na priamu konzumáciu alebo aj varenie a pečenie
 • vhodné aj do diéty
 • ideálne na raňajky alebo desiatu

Čím sa vyznačuje arašidové maslo?

Prírodný zdroj bielkovín

Dve lyžice klasického arašidového masla obsahujú približne 7 gramov bielkovín a ako iste viete, vaše telo využíva aminokyseliny z týchto bielkovín na stavbu a opravu vašich svalov. Okrem toho, že zväčšuje objem metabolicky aktívnych tkanív, tieto bielkoviny zaisťujú aj dlhotrvajúce zasýtenie.

Zdravé tuky

Arašidové maslo obsahuje rovnaký pomer nasýtených a nenasýtených tukov ako olivový olej. Polynenasýtené a mononenasýtené tuky v arašidovom masle znižujú riziko srdcovocienych ochorení, a to vďaka tomu, že znižujú obsah zlého cholesterolu v krvi. Ďalším benefitom zdravých tukov je aj prevencia cukrovky typu II. Každé dve lyžice arašidové masla obsahujú 16 gramov tuku, z toho 7,4 gramu mononenasýteného tuku a 4,5 gramu polynenasýteného tuku.

Vláknina

Bežná dávka arašidového masla (dve lyžice) obsahuje asi 2 gramy vlákniny. Aj keď arašidové maslo nepatrí k potravinám s najväčším obsahom vlákniny, pomáha dopĺňať jej príjem, a to najmä v kombinácií s jedlami s obsahom vlákniny. Vláknina pozitívne vplýva na tráviaci systém, pohyb čriev, oddiaľuje pocit hladu, bojuje so srdcovými chorobami, obezitou a cukrovkou II. typu.

Vitamíny a minerály

Arašidové maslo je bohaté na makroživiny. 100 gramov arašidového masla poskytuje celú škálu vitamínov a minerálov:

 • Vitamín E: 45% ODD.
 • Vitamín B3 (Niacín): 67% ODD.
 • Vitamín B6: 27% ODD.
 • Kyselina listová: 18% ODD.
 • Magnézium: 39% ODD.
 • Meď: 24% ODD.
 • Mangán: 73% ODD.

Takisto obsahuje malé množstvo vitamínu B5, železa, draslíka, zinku, selénu.

Pre koho je arašidové maslo vhodné?

Arašidové maslo je vhodné pre tých, ktorým záleží na tom, aby prijímali zdravú a vyváženú stravu. Je ideálne pre aktívnych športovcov, nešportovcov, ale aj pre tých, ktorých cieľom je schudnúť, pretože je výborným zdrojom bielkovín a zdravých tukov. 

Arašidové maslo podporí vaše chudnutie aj priberanie

Arašidové maslo je vďaka vysokému podielu zdravých tukov a bielkovín skvelým zdrojom energie a živín. Zároveň, obsahuje toľko energie, že jej budete mať dostatok počas dňa pri akejkoľvek aktivite. Tým je predurčené stať sa súčasťou vyvážených a zdravých raňajok. Ak máte problém s priberaním, pravdepodobne počas dňa neprijímate dostatok zdravých tukov, prípadne sa váš metabolizmus stará o to, aby ste vydali z tela veľa energie. S arašidovým maslom ľahšie pokryjete potrebné množstvo prijatej energie a pri silovom tréningu tak budete mať väčšiu šancu premeniť bielkoviny z potravy na svalovú hmotu.

Aj napriek všeobecne rozšírenému názoru, že z prijatého tuku sa priberá, nie vždy to tak musí byť. Vysoký obsah zdravých tukov a vlákniny sa postará o to, aby ste sa cítili zasýtený dlhšiu dobu. Pridajte arašidové maslo k bežným raňajkám a hlad sa dostaví oveľa neskôr, tým podporuje chudnutie. To znamená, že sa ľahšie ubránite chutiam na sladké či večernému prejedaniu sa sacharidmi. Ak sa počas dňa budete venovať aj fyzickej aktivite, chudnutie bude hračkou.

Zloženie

Príchuť coconut: pražené arašidy 84 %, strúhaný kokos 10 %, med 6 %.

Dávkovanie

Arašidové maslo od GymBeam môžete použiť k priamej konzumácii, jednoducho naberte lyžičkou a priamo jedzte. Odporúčame 2 lyžičky denne. Poslúži tiež ako na nátierka, prísada do koktejlov (do gainerov aj proteínov), ale oceníto ho aj pri varení a pečení. Je skvelou prísadou do ovsených vločiek, kaše, k ovociu a do zdravých fitness dezertov. 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty (príchuť coconut)100 g
Energetická hodnota2439,8 kJ / 583,1 kcal
Tuky44,8 g
   z toho nasýtené tuky26,6 g
Sacharidy24,9 g
   z toho cukry6,6 g
Vláknina10,7 g
Bielkoviny25,5 g
Soľ0,3 g

Upozornenie

Výrobok nevhodný pre ľudí s alergiou na arašidy.

Hodnotenia (0)

0,0

Napísať hodnotenie