Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.

-12%

Taurine 500 g - GymBeam

Obľúbené
Kód produktu: gt53B9507
✅ Zlepšuje koordináciu pohybov, sústredenia a zvládanie stresu
✅ Potláča únavu a pocit vyčerpania
✅ Stimuluje mozgové pochody
✅ Znižuje krvný tlak, normalizuje prietok krvi
✅ Podporuje koncentráciu
✅ Chráni pečeň pred cirhózou a stukovatením
✅ Zlepšuje funkcie bielych krviniek
✅ Podporu tvorbu rastového hormónu GH
✅ Posilňuje činnosť inzulínu
✅ Podporuje hydratáciu organizmu
Dostupnosť:

Skladom

Doručenie od 2,90 €

6,95 € 7,90 €

Porovnať

Taurine 500 g - GymBeam

Taurín je neesenciálna aminokyselina a stimulant, ktorý pôsobí ako stimulátor mozgovej aktivity a podporuje činnosť nervovej sústavy. Tým zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť. Oddiaľuje únavu a pocit vyčerpania, zrýchľuje reakcie, zlepšuje koncentráciu, a zaujímavá je jeho schopnosť napodobňovať funkciu inzulínu, ktorý posúva všetky aminokyseliny a nevyhnutné živiny do buniek a umožňuje tak nárast svalovej hmoty. To zaisťuje lepšie využitie sacharidov podobným mechanizmom, ako pri inzulíne, avšak nedôjde k poklesu krvného cukru alebo k hypoglykémii. Taurín vťahuje glukózu a aminokyseliny do svalových buniek, čím urýchľuje zotavenie po tréningu a obnovu energetických zásob. V kombinácii so sacharidmi (dextróza, maltodextrín) navodzuje pocit bdelosti a zlepšuje schopnosť sústredenia. Užívanie taurínu pri tréningu umožňuje rýchlejší prenos sacharidov do svalových buniek, čo znamená väčší výkon a väčšie množstvo opakovaní.  

Taurín je vhodný:

 • pri intenzívnom fyzickom výkone
 • pri potrebe dosiahnuť maximálny výkon
 • pri zvýšenej únave a vyčerpanosti
 • pri potrebe stimulácie mozgových pochodov a koncentrácie
 • pri práci a učení, ktoré si vyžaduje sústredenie
 • pred očakávanou fyzickou alebo psychickou záťažou
 • na podporu hydratácie organizmu
 • na ochranu buniek, srdca a pečene

 Taurín a jeho účinky:

 • zlepšuje koordináciu pohybov, sústredenia a zvládanie stresu
 • potláča únavu a pocit vyčerpania
 • stimuluje mozgové pochody
 • znižuje krvný tlak, normalizuje prietok krvi
 • podporuje koncentráciu
 • chráni pečeň pred cirhózou a stukovatením
 • zlepšuje funkcie bielych krviniek
 • podporu tvorbu rastového hormónu GH
 • zosilňuje činnosť inzulínu
 • podporuje hydratáciu organizmu 

Vplyvy Taurínu

Vplyv Taurínu na cvičenie

 

Cvičenie samotné výrazne znižuje množstvo taurínu v kostrovom svalstve. Pravdepodobne ste sa už stretli s energetickým nápojom s obsahom taurínu, vzhľadom k tomu, že je jednou z jeho kľúčových zložiek. Mnoho ľudí si myslí, že práve kofeín v energetických nápojoch dodáva energiu a zvýšenú vytrvalosť. V skutočnosti má však značnú časť týchto účinkov na svedomí taurín. Bojuje totiž proti slabosti a vyčerpanosti, pomáha zvýšiť výkonnosť, pretože sa správa ako akýsi katalyzátor inzulínu, a teda umožňuje zabudovať viac glukózy do svalových tkanív. Tým prispieva k väčšej sile a vitalite.

  

Vplyv Taurínu na silu

Taurín má veľmi dôležitú úlohu v prevencii svalového vyčerpania a zvýšenia sily. Počas cvičenia hladina taurínu v svalových vláknach klesá rovnako, ako klesá aj sila. Užitím taurínu pred tréningom zaistíte, aby sa pokles sily takmer neobjavil, a dokonca nie je neobvyklé ani mierne zvýšenie. Tým, že taurín dokáže znížiť množstvo kyseliny mliečnej produkovanej vo svaloch, dokáže zvýšiť aj vytrvalosť. Ďalším prejavom pôsobenia taurínu je zväčšenie objemu buniek, pretože do nich dokáže dostať vodu.

Taurín a cholesterol

Cholesterol sa v krvi vyskytuje v dvoch formách, lipoproteínu s nízkou (LDL) a vysokou (HDL) hustotou. Zvýšená úroveň LDL môže viesť k širokej rade kardiovaskulárnych chorôb, vrátane infarktu a upchávaniu ciev. HDL zas slúži k ochrane srdca a cievneho systému. Taurín výrazne znižuje hladinu cholesterolu LDL a a hladinu cholesterolu HDL naopak výrazne zvyšuje, čo je skvelé pre zdravie srdca. Taktiež taurín pomáha k správnej funkcii žlčníka.

Zloženie

100% Taurín.

Dávkovanie

Pridajte 1 až 3 g taurínu do 250-350 ml vody alebo ovocného džúsu a vymiešajte v šejkri. Užívajte 1-2x denne, pre podporu fyzického výkonu cca 30 minút pred tréningu a môžete ho užiť aj po tréningu.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty

v 100 g

Taurín

100 g

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Hodnotenia (0)

0,0

Napísať hodnotenie