Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.

-13%

L-Glutamine 300 tabliet - GymBeam

Obľúbené
Kód produktu: glg32B2A7D
Dostupnosť:

Skladom

Doručenie od 2,90 €

12,95 € 14,90 €

Porovnať

L-Glutamine 300 tabliet - GymBeam

Je to aminokyselina, ktorá zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bielkovín, zabraňuje strate svalovej hmoty, zvyšuje vylučovanie rastového hormónu, urýchľuje regeneráciu buniek a má anabolický efekt. Tvorí až 60 % aminokyselín vo svaloch a pri veľkých výkonoch je vhodné ju suplementovať. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané suplementy pri snahe o ochranu svalovej hmoty a regenerácii.

Produkuje sa z neesenciálnej aminokyseliny (kyseliny glutámovej), ktorú si telo nedokáže vyprodukovať samé. V obdobiach stresu, chorôb alebo ťažkých tréningov, potrebujú svaly a imunitný systém toľko glutamínu, že telo samotné nedokáže túto potrebu vykryť, a preto potrebuje glutamín doplniť. Užívanie L-glutamínu ako výživového doplnku znižuje rozpad svalov a má pozitívny účinok na hladinu rastového hormónu.

Trvalé podávanie L-glutamínu vytvára antikatabolický stav, a dokonca už od 1. dávky podporuje produkciu rastového hormónu. Ak po akomkoľvek tréningu zásobíme telo zodpovedajúcim množstvom glutamínu s účinkami na rast svalových buniek dôjde k stavu, kedy naše svalstvo nebude odkázané na spotrebu vlastného glutamínu, ktorý sa nachádza v tele.

L-glutamín sa radí medzi preventívne a regenerujúce výživové doplnky so silným antikatabolickým účinkom. Počas tréningu je hladina glutamínu v tele nízka, čo znižuje silu, vytrvalosť a regeneráciu. Možno vás to prekvapí, ale môže trvať až 6 dní, pokiaľ sa hladina glutamínu vráti do normálu. Zohráva kľúčovú úlohu pri detoxikácii organizmu, reguluje tvorbu glykogénu v pečeni a je palivom v mnohých tkanivách. Nedávne štúdie ukázali, že už pri 2 g L-glutamínu sa môže zvýšiť hladina rastového hormónu až o 400 %.

Výhody:

  1.     Zabraňuje katabolizovaniu (strate) svalovej hmoty
  2.     Bráni produkcii kyseliny mliečnej vo svaloch
  3.     Pomáha udržiavať objem a hydratáciu buniek
  4.     Urýchľuje hojenie rán a liečbu vredov
  5.     Zvyšuje tvorbu glykogénu v pečeni
  6.     Upravuje rovnováhu a metabolizmus bielkovín
  7.     Je primárnym zdrojom energie pre imunitný systém
  8.     Zlepšuje funkciu čriev a stav tráviacieho traktu
  9.     Podporuje tvorbu testosterónu a rastového hormónu
  10.     Zabezpečuje ochranu organizmu pred pretrénovaním

Dávkovanie

Užívajte 4 tablety denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky:4 tbl.
Počet dávok v balení: (300 tbl.)75
Hodnoty:v 1 tbl.
L-glutamín1 000 mg

Zloženie

L-glutamín, fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý.

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Hodnotenia (0)

0,0

Napísať hodnotenie